ایران پنجمین کشور تولید کننده دستگاه همودیالیز

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ admin 121 بازدید

متاسفانه افزایش بیماری هایی چون دیابت و فشار خون ناشی از سبک زندگی و عادات نامناسب غذایی رایج در میان برخی از هموطنان، موجب رشد بالای بیماران کلیوی در سال های اخیر گردیده است.

همودیالیز رایج ترین روش درمان بیماران مزمن کلیوی ( مرحله ۴ به بعد ) و بیمارانی که کلیه آنها از کار افتاده است می باشد.

دانش پایه و تکنولوژی پیشرفته تولید دستگاه دیالیز، تنها در اختیار ۸ برند معتبر و دارای کلاس جهانی شامل چهار کشور آلمان، سوئد، ژاپن و ایتالیا بوده و در عمل توسعه و افزایش ظرفیت تخت های دیالیز و مواد مصرفی موردنیاز در روند درمان آن، وابسته به تامین دستگاه و مواد اولیه و پشتیبانی توسط آن ها با اعداد و ارقام قابل توجه و ارز بری نسبتا بالا می باشد.

مناسبات سخت دوران تحریم و مشاهده رنج و آلام بیماران دیالیزی ناشی از کمبود تجهیزات و امکانات، مارا بر آن داشت تا در گام اولیه با سرمایه گذاری بر طراحی و ساخت همودیالیز و بهره گیری از تجربایت حاصل از سال ها فعالیت در عرضه های صنعتی در حد توان خود بخشی از کمبود ها را جبران نموده و به بومی سازی این تکنولوژی ارزشمند اقدام نماییم.

ایران پنجمین کشور تولید کننده دستگاه همودیالیز

به لطف خداوند متعال و تلاش و کوشش شبانه روزی جمعی از نخبگان و صنعت گران جوان، این حرکت جمعی به ثمر نشسته و اولین برند ایرانی و نهمین برند جهانی دستگاه همودیالیز با نام ATF 1022 مراحل طراحی، ساخت و دریافت کلیه مجوز ها و تاییدیه ها و تست های بالینی لازم را سپری نموده است.

هم اکنون خط تولید صنعتی این دستگاه با ظرفیت تولید هزار دستگاه در سال در محل پارک فناوری پردیس راه اندازی و به عنوان یکی از محصولات دانش بنیان که مراحل طراحی، تجاری سازی و تولید را در شرکت آریا طب فیروز ( زیر مجموعه گروه تجهیزات پزشکی سلام ) با موفقیت سپری نموده است.

با تحقق این مهم، ایران در جایگاه پنجمین کشور دارنده این فن آوری در جهان قرار گرفته است.

این پست را برای دوستان خود ارسال کنید