نوآوری، از ایده تا پدیده

ایده و نوآوری

 

 

نوآوری، مواجهه ی خلاقانه با نیاز های جدید جامعه بشری است. گام اوّل در این رویارویی، ایده پردازی است.
ایده حاصل دانش، تفکر، آگاهی و دانسته های یک ذهن خلاّق در ارتباط با جهان پیرامونی وی و در ترکیب با مهارت ها و توانایی های فردی برای ارائه ی یک راه حل مناسب است.
مرکز رشد گروه سلام ضمن حرکت در مسیر ایده یابی، فرصتی را فراهم آورده است تا ایده ها تبدیل به فرم و پدیده شوند.

با توجه به پشتوانه های گروه سلام  برای اجرای پروژه های نرم افزاری، الکترونیکی و مکانیکی و همچنین اجرای موفق پروژه ساخت دستگاه همودیالیز تصمیم به توسعه ی الگوی این پروژه به طرح های ناب دیگر گرفته شده است. این الگو که از جذب ایده ها تا تجاری سازی را شامل می شود در مرکز رشد گروه سلام پیاده سازی می شود. این مرکز رشد در محل پارک علم و فناوری پردیس و در ساختمان فن بازار مشغول به فعالیت است. در حال حاضر بالغ بر ۶ طرح در این مرکز در حال بررسی می باشد.

شرکت آریا طب فیروز ( زیر مجموعه گروه تجهیزات پزشکی سلام ) طراحی، ساخت ( ایجاد خط تولید انبوه ) و معرفی نسل اول دستگاه همودیالیز ایرانی ATF1022 را به سر انجام رسانده و با تحقق این مهم، ایران در جایگاه پنجمین کشور دارنده این فن آوری در جهان قرار گرفته است.

در راستای بهبود مستمر این فناوری حساس، جذب ایده های جدید در حوزه های زیر مورد توجه قرار گرفته است:

  1. افزایش قابلیت های دستگاه همودیالیز ایرانی در مقابل برند های مطرح بین المللی
  2. طراحی جدید صنعتی بدنه دستگاه
  3. افزایش راندمان و بهره وری دستگاه موجود

مرکز رشد ایده های گروه سلام آماده دریافت ایده های جدید، فراهم نمودن امکانات تحقیق و پژوهش و عقد قرارداد مناسب حقوقی با صاحبان اندیشه های نو در قالب مالکیت معنوی و مادی ایده های جدید می باشد.

 

شما می توانید از طریق فرم همین صفحه، ایده ها و نظرات خود در این زمینه  ها را با ما درمیان بگذارید.

 

فرم ارسال ایده و ارتباط با مرکز رشد ایده ها :